• 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Mobil Sağlık Takip Sistemi Turkcell SağlıkMetre Diyabet Basic

Stok Kodu: ST03654
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Mobil Sağlık Takip Sistemi Turkcell SağlıkMetre

  SağlıkMetre Nedir?

  SağlıkMetre kronik hastalıklarla (Tansiyon, diyabet, KOAH, aritmi, astım ve benzeri) mücadele maliyetlerini düşüren ve tedavi etkinliğini arttıran bir mobil sağlık takip sistemidir. Tek tuşla her an her yerden doktor ile hasta arasında sürekli iletişim sunar. Kullanım kolaylığı ve teknolojisi ile dünyaya referans teşkil edecek tamamen Türk mühendislerinin eseridir.

  Milyonlarca kronik hastanın yaşam kalitesini arttıracak, yeri geldiğinde hayat kurtarabilecek, devlet hastaneleri, özel hastaneler ve evde hasta bakım kuruluşlarının daha fazla hastaya daha da kaliteli ve yakın hizmet sunmasını sağlayacak, ayrıca kronik hastalıkların tedavisi için yapılan harcamalardan tasarruf sağlayacak bir cihazdır.

  SağlıkMetre, teknolojinin sağlık alanında nasıl kullanılabileceğini gösteren en güzel örneklerden biridir. SağlıkMetre ile kronik hastalıklar, "uzaktan" takip edilerek sağlık profesyonellerince artık çok daha "yakından" yönetilebiliyor. Hastalar, ölçümlerini anında doktorları ve yakınları ile paylaşabiliyorlar. Ölçümler düzenli takip edilebiliyor, bu sayede hastalıkların yol açtığı komplikasyonlar engellenebiliyor. Hastalar ise kendilerini anlık ve analitik olarak takip ediyor, sağlık farkındalıkları artıyor. SağlıkMetre, dünyanın neresinde olursanız olun doktor ile hasta arasında etkin ve kesintisiz iletişim sağlıyor.

  SağlıkMetre, hastaların sistem ile beraber gelen medikal cihazlar ile yaptıkları ölçümleri tek tuşla doktora anında iletir. Hekimler, hastalarından gelen ölçüm değerlerini kolayca internet üzerinde takip edebilir ve tedavilerini düzenleyebilir. Ölçüm verileri 24/7 medikal çağrı merkezindeki uzmanlarca izlenir, acil durumlarda müdahale sağlanır. Üstelik kullanıcılar medikal çağrı merkezinden 24 saat tıbbi danışmanlık hizmeti de alabilirler. SağlıkMetre, ileri teknoloji ile kolay kullanımı bir araya getirerek her yaştan kullanıcıya rahatlık sağlar.

  SağlıkMetre Ne İşe Yarar?

  Hastalar İçin

  SağlıkMetre, ölçümlerinizi yakınlarınıza, doktorunuza ve medikal çağrı merkezimizdeki uzmanlara iletir. Ölçümleriniz güvenli bir şekilde kayıt altına alınır ve 24/7 takip edilir, ölçüm yapmayı unuttuğunuzda otomatik olarak hatırlatılır.

  Değerleriniz belirlenen limitlerin dışında seyrettiğinde çağrı merkezi sizi arayarak sağlık durumunuzu kontrol eder. Gerektiğinde acil parametreleri çerçevesinde ambulans yönlendirebilir.

  Size ulaşılamadığı durumlarda yakınlarınıza haber verilir.

  Sağlık hizmetine kolay erişim, daha rahat hastalık yönetimi, hastalık kaynaklı risklerin engellenmesi ile artan yaşam kalitesi, kişisel ve ayrıcalıklı bir hizmet SağlıkMetre tarafından sunulmaktadır.

  Hasta Yakını İçin

  Hastanız varsa, sağlık durumunu ve cihazlarını kullanıp kullanmadığını merak edersiniz. SağlıkMetre ile hastanızın yaptığı ölçümleri uzaktan izleyebilir, değişimleri gözlemleyebilirsiniz.

  Ölçümler limitlerin dışına çıktığında, anında cep telefonunuza gönderilecek SMS ile haberdar edilirsiniz.

  Merkezimizdeki sağlık profesyonelleri, yakınlarınızı 24/7 takip eder ve medikal koçluk sağlar. Gerektiğinde acil parametreleri çerçevesinde adresine ambulans yönlendirilebilir.

  Hastaya ulaşılamadığı durumlarda size haber verilir. Aklınız uzaktaki yakınlarınızın sağlığında kalmaz.

  Yakınlarınızın uzmanlarca 24/7 takip edilmesi güven sağlar, uzaktan takip omuzlarınızdaki yükü azaltarak huzur verir.

  Doktorlar İçin

  Günümüzde kronik hastalıklar ciddi bir yük oluşturmaktadır. Uzman hekimlere göre bu hastalıkların yönetiminde en önemli güçlük, tedaviye uyumun sağlanamamasıdır. SağlıkMetre, hasta verilerindeki trendi kolaylıkla takip etmenize ve uygun tedavi planlamasını yapmanıza yardımcı olur. Hastalarınızın tedaviye uyumunu anlık olarak kontrol edebilir, zamandan tasarruf sağlarken aynı sürede daha çok hastayla daha kaliteli iletişim kurabilirsiniz. SağlıkMetre ile hastalarınızın 24 saat tıbbi kadro tarafından takip edilmesi ayrıcalıklı bir tedavi süreci oluşturacaktır.

  SağlıkMetre hasta takip ve tedavi planlamasını kolaylaştırır, hasta verisine erişimi sağlar, veri analizleri ile akademik kariyer gelişimine destek olur, tedaviye uyumu anlık kontrol etme imkanı sağlar.

  Tedavi Faydaları ve Klinik Çalışmalar

  İstanbul Üniversitesi'nin SağlıkMetre ile diyabet hastalarına yönelik yaptığı klinik araştırmanın ara sonuçları 2014 Eylül'de açıklandı:

  Turkcell SağlıkMetre ile takip edilen hastalardaki diyabet kontrol başarısı % 41’e ulaşmıştır.

  Turkcell SağlıkMetre kullanan hastalarda tedaviye uyum % 25 oranında artmıştır.

  Turkcell SağlıkMetre ile HbA1c’de (son üç aylık kan şekeri kontrol parametresi) başlangıç değerine göre % 9 oranında azalma sağlanmıştır.

  SağlıkMetre Nasıl Kullanılır?

  SağlıkMetre'yi kullanmak çok kolaydır. SağlıkMetre'nizi açın, profil tuşuna basın, sistemle beraber gelen medikal cihazınız ile her zamanki gibi ölçümünüzü yapın. İşte bu kadar kolay. Ölçüm verileriniz hızlı bir şekilde yakınlarınıza, doktorunuza ve medikal çağrı merkezimizdeki sağlık profesyonellerine gönderilir.

  Hekimler dilerse bu sistem aracılığıyla hastaların cep telefonlarına hastalıklarını daha iyi yönetebilmelerini sağlayacak eğitim amaçlı SMS, MMS ve video içeriklerini düzenli olarak gönderip mobil sağlık koçluğu hizmeti verebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.