6 Godeli Sabit Rotorlu Santrifüj Cihazı Zhengji 800D

Santrifüj Cihazı Nedir?

Santrifüj cihazı, elektrik ile çalışan bir motor sayesinde sabit eksenli ve dairesel dönme hareketi gerçekleştiren bir laboratuvar aletidir. Bu cihazın içine tüp ile yerleştirilen karışımlar, çökelme yöntemi ile ayrıştırılır. Ağır parçalar merkezkaç kuvveti yardımıyla tüpün alt kısmında toplanır, daha hafif parçalar ise tüpün üst kısmına doğru hareket eder. Süspansiyonlar veya emülsiyonlar bu şekilde ayrıştırılabilir. Örneğin kan, en üst kısmında serum, orta kısımda yağ, alt kısımda ise pıhtı olacak şekilde ayrıştırılabilir. Amaca göre farklı çeşitlerde üretilen santrifüjler vardır. İçinde sıvı bulunan tüplerin asılabileceği, hareketli bölmeleri olan ve motor çalışmaya başlayınca tüpler yatay konuma geçen tipte santrifüjler üretilmiştir. Bir diğer üretim şeklinde ise, tüplerin yerleştirileceği eğimli yataklar bulunur. Bunlara gode denir. Bu tip santrifüj cihazlarında tüpler dönme esnasında açılarını korur. Isıtıcı veya soğutucu özellikte olan santrifüjler de vardır. Bu cihazlar kullanım amacına yönelik şekilde üretilmiştir. Her biri farklı tip işlemlerde kullanılır.

Zhengji 800D 6 Godeli Santrifüj Cihazı

Zhengji 800D santrifüj cihazının zemine yapışıp hareketsiz kalmasını sağlayan vantuzlu ayakları vardır. Cihaz çalıştırıldığında zeminde kaymaz ve sessiz çalışır. Bu ayaklar ile titreşimler de azaltılmıştır. Santrifüj cihazlarının düz bir zeminde kullanılması gerekmektedir. Düz zeminde kullanıldığında cihaz daha verimli ve sessiz çalışacaktır. Ayrıca yaptığı işlemin güvenilirliği daha da artacaktır. Zhengji 800D santrifüj cihazının zamanlayıcısı (timer) 0 ile 60 dk arasında ayarlanabilir. Bu sayede istenilen sürede cihaz kendini otomatik olarak kapatacaktır. Böylece yapılan işlemler için süre tutmaya ve santrifüj cihazının başında beklemeye gerek kalmayacaktır.

Santrifüj merkezkaç kuvveti oluşturan cihazdır. İki tüp kapasiteli mekanik olan tipleri de vardır. Ayrıca hız ve zaman kontrollü olarak üretilmiş, gelişmiş çeşitleri vardır. Zhengji 800D santrifüj cihazı 6 godeli yani 6 tüp kapasitelidir. Cihaza konulan tüpler aynı çapta olmalıdır ayrıca karşılıklı olarak konumlandırılmalıdır. Aksi halde cihaz çalışırken tüpler kırılabilir ve cihaz sarsıntılı çalışabilir. Tek tüp ile yapılacak çalışmalarda, santrifüjlenecek tüpün içeriği kadar bir diğer tüpe su konulmalıdır ve bunlar karşılıklı olarak cihaza yerleştirilmelidir. Bu denge sağlamadığı zaman cihazın motoru aşırı zorlanacaktır. Santrifüj cihazı kullanırken bunlara dikkat edilirse uzun yıllar ürün sorunsuz çalışacaktır.

Cihazın üst kapağının altında tüplerin konulacağı 6 adet yuva vardır. Bu bölüm hız butonundan ayarlandığı taktirde dakikada 4000 kere dönme kapasitesine sahiptir. Zhengji 800D santrifüj cihazı hız butonu sayesinde 0 ile 4000 devir arasında ayarlanabilmektedir. Santrifüj işlemi bittikten sonra dönen bölümün kendi kendine durması beklenmelidir. Sert bir cisim ile durdurmaya çalışmak cihaza ve kullanıcıya zarar verebilir.

Zhengji 800D küçük, hafif ve kaliteli bir santrifüj cihazıdır. 6 godelidir yani 6 tüp kapasitelidir. Godeler belli bir açıyla durur. Cihazda 20 ml kapasiteye kadar olan tüpler kullanılabilir. Cihaz çok sessiz çalışmaktadır. Hastane ve laboratuvar gibi yerlerde üre, plazma ve serum analizi için kullanılır. Kaliteli ve ucuz santrifüj cihazı olan Zhengji 800D maksimum 4000 rpm dönüş hızında çalışır. Kutusunun içinden yedek kömürler çıkmaktadır. Zhengji 800D santrifüj cihazı 2 yıl garanti kapsamındadır.

Özet

Garanti süresi: 2 yıl
Maksimum devir: 4000 rpm
Maksimum RCF: 1790 × g
Kapasite: 6 x 20 ml
Zamanlayıcı: 0-60 dk aralığı
Elektriksel gereksinim: 220 V AC, 50 Hz
Ölçüler (Ø x Y) (mm): 270 x 230
Ağırlık: 3,5 kg

Taksitli işlemler ödeme aşamasında seçilebilir.

Fiyatları görebilmek için giriş yapınız.

6 Godeli Sabit Rotorlu Santrifüj Cihazı Zhengji 800D

  • Marka: ZHENGJI
  • Ürün Kodu: ST01651-468

Etiketler: laboratuvar, lab, sabit rotorlu, santrifüj, cihaz, dairesel hareketli, sabit açılı, santrifüj cihazı