• 5L/dk Oksijen Konsantratörü Devilbiss Compact 525

5L/dk Oksijen Konsantratörü Devilbiss Compact 525

Atmosferdeki oksijen oranı % 21’dir. Sağlıklı bir kişi için bu oran yeterlidir. Solunum ile ilgili hastalığı olan kişiler için evde ya da hastanede kullanılmak üzere tasarlanmış cihazlar vardır. Bu cihazlara oksijen konsantratörü denir. Bunlar kesintisiz olarak oksijen üretir. Kullanıcının vücudundaki oksijen miktarının yükselmesini sağlayarak yorgunluk, halsizlik ve oksijen yetmezliği gibi sıkıntılarının giderilmesini sağlar. Devilbiss Compact 525 oksijen konsantratörü bu amaç için üretilmiştir. % 93 (± % 3) yoğunluğunda oksijen gazı üretir ve 5 litre/dakika oksijen akışı sağlar. 16,3 kg ağırlığındadır. Döner valf teknolojisi sayesinde sessiz çalışır. 40 dBA ses seviyesi ile piyasadaki en sessiz cihazlardan biridir. Devilbiss Compact 525 Amerikan malı oksijen konsantratörü kalitesi ve teknolojisi ile tercih edilmesi gereken bir cihazdır.

Oksijen konsantratörleri elektrik ile çalışır. Devilbiss Compact 525 şehir şebeke elektriği ile rahatlıkla kullanılabilir. Akıllı güç sistemi ile düşük enerji tüketimi sağlar. Böylece kullanıldığı süre boyunca diğer oksijen konsantratörlerine göre elektrik tasarrufu sağlar.

Devilbiss Compact 525 ürettiği oksijen gazını oksijen kanülü veya maskesi ile kullanıcıya iletir. Piyasadaki standart tüm aksesuarlar ile kullanılabilir. Bu açıdan kullanımı çok kolay ve pratik olan bir üründür. Cihaz kesintisiz şekilde çalıştırılabilir. Tek bir açma kapama tuşu ve ayarlanabilir akış ölçer (flow metre) butonu ile kullanımı çok kolaydır. Özel bir kurulum gerektirmez. Paketinden çıkartıldığı anda kullanıma hazırdır. Cihazın bakımı kolay ve ekonomiktir. Cihazın arka bölümünde bulunan toz tutucu sünger filtrenin temizlenmesi günlük bakımı için yeterlidir. Cihazda ayrıca, daha küçük partikülleri ve bakterileri tutan pall filtre vardır. Bunun üç ayda bir değiştirilmesi önerilir. Cihazın hem günlük hem de üç aylık bakımlarının yapılması ortamdaki tozun ve bakterilerin cihazın içine girmesini engelleyerek kullanıcının daha sağlıklı ve kaliteli oksijen almasını sağlar.

Devilbiss Compact 525 oksijen konsantratörünün diğer bir özelliği de opsiyonel data kablosu ile bilgisayara bağlanarak geriye dönük oksijen konsantrasyonunun görüntülenebilmesidir. Bu da hastanın tedavi sürecinin takibi açısından önemlidir. Cihaz, elektrik kesilmesi veya teknik bir arıza durumunda sesli ve ışıklı uyarı verir. Ayrıca Devilbiss Compact 525 oksijen konsantratöründe bulunan oksijen sensörü (OSD) sayesinde sürekli olarak oksijen konsantrasyonu ölçülür.

Cihaz üzerinde, yeşil led ışık yanıyorsa oksijen seviyesi normal demektir. Sarı led ışık yanıyorsa oksijen seviyesi % 84 veya altında, oksijen seviyesi % 75'in altına düşerse sarı led ile birlikte sesli alarm devreye girer, kırmızı led ışık yanıyorsa oksijen seviyesi % 60’ın altında demektir.

Cihazın oksijen seviyesinin düşmesi tehlikeli bir durumdur. Devilbiss Compact 525 oksijen konsantratöründe bulunan oksijen sensörü (OSD) piyasadaki birçok cihazda yoktur. Bu özelliği olmayan oksijen konsantratörleri çalışıyor gibi görünse de yeterli oranda oksijen üretmiyor olabilir. Devilbiss Compact 525 oksijen konsantratöründe bulunan sesli ve görsel uyarı sistemi sayesinde hasta daha huzurlu ve güvenli bir tedavi süreci geçirir.

Devilbiss Compact 525 Amerika'da üretilmiştir. CE ve ISO belgelidir. 2 yıl garantilidir. 30.000 saate kadar kesintisiz hizmet verir. Düşük güç gereksinimi ile diğer oksijen konsantratörlerine göre çok az elektrik tüketir. Kullanıcı dostudur.

Özet

Üretim yeri: Amerika
Garanti süresi: 2 yıl
Akış: 0-5 litre/dakika
Oksijen yoğunluğu: % 93 (± % 3)
Çalışma şekli: 24 saat kesintisiz
Ürün ağırlığı: 16,3 kg
Ürün ölçüleri (genişlik x uzunluk x yükseklik): 30,4 x 34,2 x 62,2 cm
Güç tüketimi: 296 W
Elektriksel gereksinim: 230 V, 50/60 Hz
Ses seviyesi: 40 dBA
Yüksek oksijen konsantrasyonu
"Döner Valf Teknolojisi" ile sessiz çalışma
Uzun ömür (30.000 saat)
Akıllı güç yönetimi ile düşük enerji tüketimi
Oksijen sensörü (OSD) ile oksijen yoğunluğu ölçümü
Sesli ve ışıklı alarmlar
Opsiyonel pediatrik flowmetre (0,02-0,8 veya 0,125-2,0 L/dk)
Opsiyonel data kablosu ile bilgisayardan geriye dönük oksijen oranı görüntüleme

Taksitli işlemler ödeme aşamasında seçilebilir.

Fiyatları görebilmek için giriş yapınız.

5L/dk Oksijen Konsantratörü Devilbiss Compact 525


Etiketler: solunum, oksijen, konsantratör, oksijen konsantratörü, hasta bakım, evde bakım, yoğun bakım