2.6kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Foras OXY I

Foras OXY I oksijen desteğine ihtiyaç duyan hastalara yoğunlaştırılmış oksijen sağlayan taşınabilir bir oksijen konsantratörüdür. Ortamda bulunan havayı filtrelerden geçirerek yoğunlaştırılmış oksijen şeklinde hastaya verir. Küçük ve taşınabilir bir cihaz olması sayesinde günlük hayatını aktif bir şekilde devam ettirmek isteyen kişilere kolaylık sağlar. Gezi, seyahat ya da günlük hayatta kullanımı uygundur. Ayrıca elektrik kesintisi gibi durumlarda da hastaların tedavisinin devam etmesini sağlar.

Foras OXY I oksijen konsantratörü hastanın nefes alışını algılar ve kullanıcının nefes almasıyla uyumlu olacak şekilde oksijen verir. Cihazın hastanın durumuna göre ayarlanabilen 5 ayrı ayar kademesi vardır. Böylece hastanın ihtiyacına uygun olan oksijen seviyesi ayarlanabilir. Cihazın dokunmatik ekranını kullanması kolaydır ve oksijen değerleri takip edilebilir. Sesli ve görsel alarmları mevcuttur. Oksijen seviyesinin %83’ün altına düşmesi, nefes algılanmaması, düşük batarya gibi durumlarda kullanıcıyı uyarır.

 Cihazın bataryası tam dolu haldeyken kullanım süresi yaklaşık 4 saattir. Bu süre kullanıldığı kademeye göre değişebilir. Yedek batarya kullanılarak kullanım süresi arttırılabilir. Boş bataryanın şarj olma süresi 3 saattir. Batarya şarj olurken cihaz kullanılmaya devam edilebilir. Cihazın araç şarj adaptörü vardır. Bu adaptörle araçta da şarj edilebilir. Dışarıda taşımasını kolaylaştıran taşıma çantası vardır.

Özet

Menşei: Türkiye
Garanti süresi: 2 yıl
Oksijen akışı: 1,2,3,4,5
Oksijen yoğunluğu: %90 ±3
Ağırlık: 2,6 kg (batarya hariç)
Batarya kullanım süresi: 4 saat
Batarya şarj süresi: 3 saat
Ses seviyesi: 50 dBA’dan az
Ölçüler: 7,6  x 28 x 26 cm

2.6kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Foras OXY I

  • Marka: FORAS
  • Ürün Kodu: ST05678-4890

Etiketler: solunum, oksijen, konsantratör, oksijen konsantratörü, hasta bakım, yoğun bakım, evde bakım