• 2.5kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Zen-Olite RS-00600

2.5kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Zen-Olite RS-00600

Oksijen konsantratörleri solunum rahatsızlığı olan kişilere ihtiyaç duydukları oksijeni sağlayan cihazlardır. Ancak bu cihazlar büyük ve ağır olduğu için kişilerin günlük hayatını kısıtlayabilmektedir. Taşınabilir oksijen konsantratörleri oksijen desteğine ihtiyaç duyan hastaların günlük hayatını aktif bir şekilde devam ettirebilmesine yardımcı olur.

Taşınabilir oksijen konsantratörleri, kişi gün boyu yanında taşıyacağı için hafif olmalı ve kişiye hareket ettiği esnada yeterli oksijen sağlamalıdır. Zen-Olite taşınabilir oksijen konsantratörleri 2,5 kilogram ağırlığındadır. Hafif olduğu için kişi rahatça taşıyabilir. Hastanın durumuna göre ayarlanabilen 5 akış moduna sahiptir. Darbe modunda dakikada 1050 mililitreye kadar oksijen sağlar. Böylece hareket edildiğinde bile kişiye yeterince oksijen sağlar. Hıza duyarlı sensörleri sayesinde nefes alıp verme hızına göre oksijen miktarını otomatik olarak ayarlar.  Ayrıca çalışması esnasında ses seviyesi yaklaşık 37 desibeldir. Sessiz çalışması da kişiye konfor sunan bir özelliktir.

Oksijen konsantratörlerinde moleküler elek denen tüpler bulunur. Bu tüpler havadaki gazlardan oksijeni ayrıştırır. Tüplerin zamanla değiştirilmesi gerekebilir. Zen-Olite taşınabilir oksijen konsantratörlerinin tüpleri kullanıcı tarafından kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir. Cihaz üzerinde LCD panel bulunmaktadır. Panelden cihaz ve hastayla ilgili parametreler takip edilebilir. Cihazın sesli ve görsel alarmları vardır. Düşük pil, arıza ya da nefes algılanmaması durumlarında kullanıcıya uyarı verir.

Zen-Olite taşınabilir oksijen konsantratörleri çift bataryalıdır. Bataryaların kullanım süresi kademeye göre değişmekle birlikte çift batarya ile 2. kademede ortalama 7-8 saat kullanılabilir. Araç çakmak kiti sayesinde araçta şarj edilebilir. Cihaz uçakta seyahat etmek için uygundur. Taşıma çantasıyla birlikte gelir.

Özet

Menşei: İngiltere
Garanti: 2yıl
Akış Ayarı: 1, 2, 3, 4, 5
Oksijen konsantrasyonu: %87-%96
Ağırlık: 2,5 kg
Boyutlar: 249 x 97 x 235 mm
Ses seviyesi: 2. Kademede yaklaşık 37 dBA
Batarya Kullanım süresi: Çift batarya ile 2. Kademede 7-8 saat
Alarmlar: Sesli ve görsel alarmlar

2.5kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Zen-Olite RS-00600

  • Marka: ZEN-OLITE
  • Ürün Kodu: ST08328-12036

Etiketler: solunum, oksijen, konsantratör, oksijen konsantratörü, hasta bakım, yoğun bakım, evde bakım