• 2.3kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Caire Freestyle Comfort AS200-202

2.3kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Caire Freestyle Comfort AS200-202

Taşınabilir oksijen konsantratörleri oksijene bağımlı olan hastaların günlük hayatını normal bir şekilde devam ettirebilmek için kullandıkları cihazlardır. Hasta günlük aktivitelerini gerçekleştirirken sürekli yanında taşıyacağı için kullandığı cihaz hem yeterli oksijeni sağlamalı hem de taşımaya elverişli bir ağırlıkta olmalıdır. Ayrıca hastanın evden ayrı olacağı süre boyunca cihazın şarjı bitmemelidir.

Caire FreeStyle Comfort taşınabilir oksijen konsantratörleri hafifliği, kolay kullanımı ve taşıma çantası ile kolayca taşınabilmesi sayesinde oksijen kullanan hastaların günlük aktivitelerini rahatça yapmalarına yardımcı olur. Cihaz isteğe bağlı olarak tek ya da çift batarya ile kullanılabilir. Cihazın tek batarya ile ağırlığı 2.3 kilogram, çift batarya ile ağırlığı 2.8 kilogramdır. Hasta bu sayede cihazını istediği yere taşıyabilir. Ayrıca yüksek hassasiyete sahip nefes sensörü sayesinde hastanın ihtiyacına göre oksijen verir.

Cihaz tek batarya ile 2. kademede yaklaşık 4 saat, çift batarya ile 2. kademede yaklaşık 8 saat kullanılabilir. Kullanım süresi cihazın kullanıldığı seviyeye göre değişebilir. Bataryalar cihaz üzerinde iken, taşıma çantasında iken ya da araçta şarj edilebilir. Cihaz 5. seviyede çalışırken bile bataryalar çok hızlı şarj olur. Bataryaların ortalama şarj süresi 3.5 saattir. Bataryanın üzerindeki ışıklardan doluluk oranı takip edilebilir ve bataryalar kullanıcı tarafından kolaylıkla değişirilebilir.

Caire FreeStyle Comfort taşınabilir oksijen konsantratörlerinin kullanıcılar açısından en önemli avantajlarından birisi FAA (Amerikan Federal Havacılık İdaresi) onaylı olmasıdır yani herhangi bir ek belgeye ihtiyaç olmadan uçağa binilebilmesidir. Cihazın rapor ve sertifikası cihaz üzerindeki etikettedir. Cihazın arkasında bulunan bu etiket sayesinde hastalar cihazı ile birlikte rahatça uçağa binebilir. Ayrıca 2. kademede ses seviyesi 48 dbA olduğundan hasta uçakta ya da günlük kullanım sırasında sesten rahatsız olmaz.

Cihazda bulunan alarmlar sayesinde hastalara güvenli bir kullanım sunar. Düşük pil uyarısı, nefes hızının aşılması, nefes algılanmaması, düşük basınç, yüksek sıcaklık, pil arızası, düşük oksijen seviyesi gibi durumlarda alarm aktifleşmektedir. Cihazın ünite kısmı 2 yıl, batarya ve adaptör kısmı ise 1 yıl garantilidir. Cihazın verimli çalışması açısından yılda 1 bakım yapılmalıdır.

Özet

Cihazın üretim yeri: Amerika
Akış Ayarı: 1, 2, 3, 4, 5
Oksijen konsantrasyonu: %90
Oksijen çıkış hacmi: 1. Kademe- 210 ml/dk, 2. Kademe- 420 ml/dk, 3. Kademe- 630 ml/dk, 4. Kademe- 840 ml/dk, 5. Kademe- 1050 ml/dk,
Ses seviyesi: 2. Kademede 48 dbA
Batarya Kullanım süresi: Tek batarya ile 2. Kademede- 4 saat, çift batarya ile 2. Kademede- 8 saat
Batarya şarj süresi: Tek batarya - 3.5 saat, çift batarya- 6 saat
Garanti: Ünite kısmı 2 yıl, batarya ve adaptör 1 yıl

Taksitli işlemler ödeme aşamasında seçilebilir.

Fiyatları görebilmek için giriş yapınız.

2.3kg Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Caire Freestyle Comfort AS200-202

  • Marka: CAIRE
  • Ürün Kodu: ST07886-11584

Etiketler: solunum, oksijen, konsantratör, oksijen konsantratörü, hasta bakım, yoğun bakım, evde bakım